herARTstory Autorskie warsztaty Ewy Zwarycz to zajęcia w duchu herstorii, czyli historii opisywanej z perspektywy feministycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dziejowej roli kobiet. Dominują tu treści, w których nacisk położony jest na rolę kobiet w historii sztuki lub które są opowiadane z kobiecej perspektywy, a punktem wyjścia dla każdego spotkania jest sylwetka jednej artystki, której osoba i twórczość stanowi inspirację do działania.
Tematy warsztatów opracowane są wokół zagadnienia autoportretu jako osobnego gatunku w sztuce i jako narzędzia autoanalizy oraz wglądu we własne emocje. Za inspirację do działania posłuży twórczość niezwykłych kobiet i artystek: będącej “swoją własną muzą” Fridy Kahlo i Louise Bourgeois.
Uczestniczki realizować będą działanie artystyczne inspirowane tematyką i technikami plastycznymi, używanymi przez prezentowane artystki, a także własną intuicją i doświadczeniem.
herARTstory to zajęcia o kobietach dla kobiet, które łączą w sobie ideę twórczego spędzenia czasu i wydarzenia towarzyskiego. Stanowią świetny sposób na odkrycie przyjemności z tworzenia, kreatywnej wymiany doświadczeń i obcowanie z twórczością kobiet artystek oraz innymi kobietami -uczestniczkami warsztatów. Zajęcia prowadzi Ewa Zwarycz, wrocławska artystka, której twórczość skupia się głównie na tematach związanych z cielesnością i kobiecym wizerunkiem w kulturze i mass mediach.
Plan wydarzeń:
07.03.2021, 16.00–19.00 — „Frida Khalo (techniki malarskie)”.
14.03.2021, 16.00–19.00 — „Louise Bourgeois (techniki mieszane)„
Warsztaty odbędą się w pracowni artystycznej Ewy Zwarycz na ul Reja.Czas trwania warsztatu to 2-3 godziny. (prezentacja pdf z projektora, omówienie tematu, część praktyczna, podsumowanie)W każdym ze spotkań będzie mogło wziąć udział 10 kobiet. Zapraszamy Panie od 16 lat w wzwyż
(Ze względu na trwający stan pandemii i związane z tym obostrzeni – oczywiście z zachowaniem wszyskich potrzebnych procedur, maseczek i dezynfekcji rąk).Obowiązują zapisy.
Aby wziąć udział w warsztatach wyślij swoje zgłoszenie na adres zwaryczewa@gmail.com lub telefonicznie pod nr 668 826 253
Wydarzenie objęte jest matronatem fundacji Centrum Praw Kobiet – oddział we Wrocławiu. Warsztaty realizowane ze środków pochodzących ze stypendium Miasta Wrocławia.
