5 dni, 5 dziedzin sztuki, 5 artystek prowadzących.

Dwa turnusy:
10–14 lutego 2020 / 10:00–15:30
17–21 lutego 2020 / 10:00–15:30

Artystyczne, multidyscyplinarne półkolonie dla dzieci w wieku 8-13 lat, pełne inspiracji, ćwiczeń i informacji, które pobudzą wyobraźnię oraz kreatywność i wciągną uczestników do pasjonującej zabawy w sztukę. Każdy dzień to inna dziedzina sztuki i spotkanie z inną profesjonalną artystką.

Szczegółowy rozkład zajęć i prowadzące:

Poniedziałki — PAPIER

Magdalena Grobelna

Artystką multimedialna, aktywistka i animatorka kultury. Ukończyła ASP we Wrocławiu. Prowadzi pracownię sitodrukową, robi kolaże i ilustracje oraz poszukuję wewnętrznej harmonii.

Pomysłodawczyni i organizatorka wrocławskich Targów „Dobry Design”. Prywatnie mama kilkuletniej Inki.

10.00–13.00
Intuicyjne wycinanki inspirowane twórczością Henriego Mattisa. Praca na podświetlanym stole ledowym, eksperymenty z kształtami, materiałami i przezroczystościami. Każdy uczestnik wykona swoją energetyczną kompozycję z kolorowego papieru, tektury oraz folii, wzorową na kształtach natury.

Praca grupowa – wspólne wyklejanie wielkoformatowej kompozycji na ścianie.

13.15–14.00
Ciepły posiłek, odpoczynek, czas freestyle.

14.00–15.30
Litera. Czerń/Biel. Kolaż graficzny.

Wtorki — Ceramika

Anna Specylak

Ceramiczka i malarka. Ukończyła Ceramikę na wrocławskiej ASP. Kształciła się również w Ecole des Arts Decoratifs de Strasbourg. Od 2001 roku prowadzi autorską pracownię ceramiki i kalkomanii.

Zajmuje się zarówno ceramiką unikatową jak i użytkową oraz malarstwem.

10.00–13.00
Zdobienie ceramiki metodą majolikową: Kafelek lub naczynie zdobimy pieczątkami nasączonymi farbami majolikowymi. Technika używana przy produkcji Ceramice Bolesławieckiej.

Magnes na lodówkę. Praca z gliną w trzech kolorach — zwierzątko, główka lub forma abstrakcyjna.

13.15–14.00
Ciepły posiłek, odpoczynek, czas freestyle.

14.00–15.30
Kalkomania na porcelanie. Zdobienie drobnych elementów metodą kalkomanii na porcelanie, Tworzenie unikatowych wzorów według własnego pomysłu.

Wszystkie wyprodukowane podczas warsztatu przedmioty będą wypalane w piecu, w pracowni Ani, do odebrania w Puncie Widzenia pod koniec trwania turnusu.

Środy — Grafika

Beata Rojek

Absolwentka wrocławskiej ASP, wszechstronna artystka poruszającą się swobodnie w obszarze wielu mediów – malarstwa sztalugowego, rysunku czy animacji. Realizuje murale, instalacje, tworzy ilustracje, artystyczne komiksy i filmy. Współpracuje także z marką Ende, tworząc niezwykłą grafikę na porcelanę.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Dwukrotnie nominowana do nagrody „Warto” w dziedzinie sztuk wizualnych, wyróżniona m.in w 11 Konkursie Gepperta i konkursie Nowy Obraz , 2013.

10.00–13.00
Praca nad Zinem, czyli pismem / magazynem tworzonym ręcznie i własnym nakładem. Tytuł: „Graficzne knucie – historie w obrazkach”.

Uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę zina oraz podstawowe zasady projektowania i składu czasopisma. Do tworzenia wykorzystane będą różne techniki graficzne: monotypia, szablon, rysunek tuszem i patykiem, flamastry, łączone z elementami komiksu, kolażu i wycinanki. Następnie całość zostanie powielona na ksero. Każdy otrzyma własny egzemplarz.

13.15–14.00
Ciepły posiłek, odpoczynek, czas freestyle.

14.00–15.30
Szablon — projekt i wykonanie. Tworzenie własnej kompozycji / wzoru na papierze.

Czwartki — Film animowany

Aleksandra Papińska

Absolwentka animacji w Łódzkiej Szkole Filmowej i Przedszkola Filmowego w Szkole Andrzeja Wajdy. Autorka filmów animowanych i dokumentalnych. Animacją zajmuje się od najmłodszych lat (pierwsze kroki stawiając we wrocławskiej Dziecięcej Wytwórni Filmowej), dzięki czemu warsztaty, m.in. dla dzieci, prowadzi czerpiąc z doświadczeń zdobytych zarówno jako uczestnik, jak i prowadzący.

10.00–13.00
Na warsztacie uczestnicy poznają podstawowe informacje dotyczące animacji i zrealizują wspólnie film metodą poklatkową. Poruszać pod kamerą będą własne własne rysunki, zabawki, przedmioty, samych siebie, a efekt końcowy pozwoli uczestnikom na niecodzienne doświadczenie i nową perspektywę w stosunku do oglądanych na codzień bajek. Gotowy film zostanie później przekazy rodzicom w formie elektronicznej.

13.15–14.00
Ciepły posiłek, odpoczynek, czas freestyle.

14.00–15.30
Kontynuacja wspólnej pracy nad animacją poklatkową.

Piątki — Postać (malarstwo i rysunek)

Ewa Zwarycz

Artystka wizualna, malarka, edukatorka. Absolwentka ASP we Wrocławiu oraz Edukacji Artystycznej UO. Stypendystka Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Burmistrza Strasburga (Francja). Porusza się w obszarach różnych mediów, głównie malarstwa, ale tworzy także ilustracje, instalacje i obiekty. Od 2017 roku prowadzi Pracownię Punkt Widzenia. Uzależniona od emocji, jakie daje jej kształtowanie młodych talentów plastycznych.

10.00–13.00
Praca z modelem w scenografii — technika akrylowa na podobraziu malarskim 50 x 70 cm, pogłębianie zdolności obserwacji, teoria koloru, wprowadzenie własnych interpretacji tematu postaci.

13.15–14.00
Ciepły posiłek, odpoczynek, czas freestyle.

14.00–15.30
Portret / karykatura. Zajęcia rysunkowe — ołówek, węgiel, flamaster, kredki.


Istnieje możliwość zapisania dzieci na cały turnus lub na pojedyncze dni.

Cena:

Koszt całego turnusu: 500 zł (5x 5,5h).

Cały jeden dzień: 120 zł

Co obejmuje cena:

  • fantastyczne prowadzące i animatorki,
  • wszystkie potrzebne materiały plastyczne i przybory,
  • model na zajęcie,
  • codziennie ciepły posiłek (wegański, bezglutenowy),
  • wodę, ciepłe napoje i przekąski.

Liczba miejsc w grupie: 7

Zapisy pod numerem 668 826 253
lub mailowo: ewa@pracowniapunktwidzenia.com

Aby zarezerwować miejsce w grupie należeć wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł / os. do 31.01.2020

Ewa Zwarycz
MBank 98 1140 2004 0000 3602 7471 1423


Będzie kreatywnie i twórczo, będziemy się świetnie bawić!
Do zobaczenia w Pracowni Punkt Widzenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s